buildDomácnosť eventEventy library_booksKurzy favorite_borderWellness more_horizOstatné

My posielame dopyty od zákazníkov a ty sa rozhodneš na ktorý chceš reagovať.

SmartList ti pomôže nájsť nových zákazníkov a rozvíjať tvoj business. Postup je jednoduchý. Zákazníci nám povedia o svojich potrebách a my ti zadarmo pošleme detaily ich dopytov. Ak máš na dopyt potrebnú kvalifikáciu a záujem ho zrealizovať, odpovieš svojou ponukou a dohodneš si detaily so zákazníkom.

Zaregistruj sa Ponuky práce

Ako funguje SmartList?

1Pošleme ti dopyty po tvojej službe z tvojho okolia

  • zákazníci prídu na SmartList a hľadajú profesionálov zo svojho okolia, ktorí im pomožu splniť ich projekty
  • odpovedia na špecifické otázky ohľadom ich potreby
  • my preveríme každú požiadavku, aby sme zaistili jej legitímnosť

2Ty sa rozhodneš, na ktorý dopyt budeš reagovať

  • emailom ti pošleme dopyty od zákazníkov v tvojom okolí
  • ak máš potrebnú kvalifikáciu a záujem, môžeš poslať ponuku na dopyt

3Pošli
ponuku

  • tvoja ponuka obsahuje odhad ceny služby a správu pre dopytujúceho sa
  • automaticky pošleme dopytujúcemu tvoju ponuku a tvoj SmartList profil, ktorý obsahuje tvoju kvalifikáciu, kontaktné informácie a hodnotenia tvojich zákazníkov
  • platíš za zaslanie tvojej ponuky SmartList kreditmi, ktoré ti ZADARMO poskytneme pri registrácii

4Nechaj sa najať

  • spravidla 1 až 2 ďalší profesionáli taktiež zareagujú na dopyt. Zákazník si porovná ponuky a rozhodne sa, koho bude kontaktovať.
  • Ty a zákazník si dohodnete podmienky spolupráce.

Čo mám spraviť preto, aby si ma zákazník najal?

feedback Napíš zrozumiteľnú a profesionálnu správu svojmu zákazníkovi Prvý dojem o vás získa zákazník z vašej správy. Reagujte na každú jeho požiadavku. Navrhnite konkurencieschopnú cenu a presne uveďte čo je zahrnuté v cene a čo nie, resp. čo viete zabezpečiť a čo nie. Je vhodné osloviť zákazníka menom, dávajte si pozor na gramatické preklepy a na záver sa podpíšte vlastním menom.
euro_symbol Poskytni zákazníkovi odhad ceny tvojej služby Zákazníci preferujú profesionálov, ktorí im poskytnú základný návrh ceny služby. Vaša ponuka nemusí byť konečná cena, môže sa zmeniť keď sa dozviete detaily o požiadavke zákazníka. Povedze zákazníkovi presne čo vaša ponuka zahŕňa a z akých dôvodov sa môže vaša cena meniť.
grade Získavaj referencie Profesionál s pozitívnymi referenciami má vyšší predpoklad, že si ho zákazník objedná, ako profesionál bez referencií. Referencie môžete žiadať aj od vašich zákazníkov, ktorých ste získali mimo služby SmartList. O referenciu môžete požiadať kohokoľvek po prihlásení sa do vášho účtu na SmartList. Nikto nie je dokonalý, preto všetky tvoje referencie nemusia mať 5 hviezdičiek. Dokonca výskymy ukázali, že profil, ktorý je hodnotený na 100 % má nižšiu dôveryhodnosť ako profil, ktorý má aj menej pozitívne hodnotenia.
portrait Vybuduj si víťazný profil Zákazníci hľadajú skúsených profesionálov. Tvoj profil je priestor na ich presvečenie, že ste tým vhodným odborníkom pre ich projekt. Pridaj si do profilu fotku svojej tváre aby zákazník videl ako v skutočnosti vyzeráš – to vzbudzuje dôveru – samozrejme sa nezabuni usmievať. Ukáž čo si už dokázal a nahraj do svojho profilu fotky svojej práce a napíš k nim krátky popis. Samozrejme nazabudni uviesť, v ktorých oblastiach svojej špecializácie si skutočný odborník.
wb_sunny Nevzdávaj sa Množstvo profesionálov zdvojnásobí, až ztrojnásobí rozmer svôjho podnikania pernamentným reagovaním na dopyty zasielané službou SmartList. Ty môžeš byť uspešný tiež - zisti aký typ správ na zákazníkov funguje a podľa toho prispôsob svoju ponuku. Ignoruj dopyty pri ktorých sa necítiš dostatočne kvalifikovaný.
Zaregistruj sa Ponuky práce

Nájdite nás vo všetkých mestách